Když sice někdo ještě nějaké peníze má, ale obává se, že je v současné době drahoty postupně utratí a pak už nebude mít nic, může se rozhodnout tyto prostředky rozumně investovat a tím si zajistit nižší výdaje v budoucnu. Ovšem je známo, že je to s tím investováním přinejmenším problematické. Na účtech lidem obvykle nedá žádný finanční ústav takové úroky, aby se překročila míra inflace, a skutečné investice jsou vždy rizikové a má-li se u nich dosáhnout žádoucího zhodnocení, je nutné podstoupit i adekvátní riziko ztráty.
Ve finančních ústavech je tedy v naprosté většině případů jisté, že se buď úspory znehodnotí inflací, nebo se tyto částečně nebo i kompletně prodělají a nevrátí se takovému investorovi. A je tedy rozumné vyzkoušet něco jiného, co opravdu smysl a zaručenou návratnost má. A tím je pořízení si fotovoltaických elektráren. Tady totiž člověk vloží peníze do uvedených zařízení, která si koupí a nechá nainstalovat, a pak se mu vložené peníze vrací v podobě vlastní a bezplatné elektřiny, čímž se šetří na platbách distributorům, které jsou vysoké a které by jinak byly nevyhnutelné.
Ale stejně jako u investic jiných není ani zde vždy stejný úspěch. Někdy se vyrobí s pomocí takových solárních zdrojů elektřiny víc a jindy zase míň. Což záleží na více faktorech. A chce-li člověk maximálně využít možnosti, jež mu jeho zařízení nabízí, je třeba takovou výrobu vlastní elektřiny optimalizovat. A jak se optimalizuje výroba elektrické energie u FVE, aby se dosáhlo těch nejlepších představitelných výsledků?
Něco z toho by vás možná napadlo i samotné, něco ale možná také ne. A tak nesmíme zapomenout ani na čistotu solárních panelů, ani na jejich nasměrování, ani na sklon, ani na to, co by tu případně mohlo stínit a tím snižovat výrobu elektřiny. A samozřejmě není radno podceňovat ani otázky bezpečnosti, protože přepětí nebo požár může znamenat problém. A tak si pořiďte solární panely, abyste ušetřili, a současně nepodceňte ani jejich optimalizaci.